Dobór mebli i przeróżne inne rozwiązania pomocne w meblowaniu garderoby

Dobór mebli i przeróżne inne rozwiązania pomocne w meblowaniu garderoby
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak urządzić garderobę?
Garderoba w ogóle nie musi być ogromnym miejscem, aby trzymać tam wszystkie ubrania oraz zachować w nich porządek. Równie dobrze możemy na nią przeznaczyć wnękę w ścianie w innym wnętrzu. W takim wypadku bardzo dobrze sprawdzą się drzwi przesuwne, by odizolować garderobę od pokoju.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Wnętrze garderoby zależy głównie od tego, co mamy zamiar tam trzymać. To, czy w naszej garderobie powinno znaleźć się wiele regałó, szuflad czy może drążków z wieszakami zależy od posiadanych ubrań. Dobrze jest także zastanowić się czy potrzebujemy więcej przestrzeni na jakieś urządzenia, jak np. żelazko czy deska do prasowania.

Gdy mamy niewiele przestrzeni na garderobę, dobrym wyborem jest nabycie szafy na wymiar. W ten sposób najprościej jest zmaksymalizować miejsce zarówno na nasze ubrania, jak i przeróżne dodatki. Świetnym wyborem okażą się meble na wymiar oferowanych przez firmę Komandor, która słynie z dużych szaf ubraniowych. Dobrze jest zastanowić się też nad kupnem szafy narożnej, która pozwoli na powiększenie dostępnego miejsca do magazynowania.

Drzwi przesuwne pozwolą zaoszczędzić miejsce
Bardzo dobrym pomysłem na zwiększenie powierzchni użytkowej garderoby jest zamontowanie tam drzwi przesuwnych, nawet jeśli będzie to osobne pomieszczenie. Przez zastosowanie drzwi przesuwnych zaoszczędzimy nawet do 8 m2 przestrzeni, która jest konieczna do uchylenia klasycznych drzwi. Możemy postawić na gotowe rozwiązania bądź na drzwi przesuwne na wymiar oferowane np. poprzez firmę Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Urządzając garderobę musimy pamiętać, że dobór właściwych mebli to nie wszystko. Niezwykle ważne jest też właściwe oświetlenie garderoby. Bardzo istotne jest, by światło docierało do wszystkich półek, a także zakamarków. Jeśli dysponujemy dużą przestrzenią na garderobę, poza oświetleniem ogólnym, należy też zadbać o oświetlenie punktowe. Najkorzystniejszym wyborem będą LED-y, szczególnie, że przyjmują one różne formy i bez problemu możemy je zamontować tam, gdzie tylko chcemy.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Istotny detal każdej garderoby stanowi lustro. Duże lustro pełni dwie ważne funkcje. Jest ono potrzebne podczas wyboru stroju, a także powiększa optycznie wnętrze. W przypadku niedużego pokoju warto zastąpić lustro stojące wiszącym. W takim przypadku dobrze jest zdecydować się na nabycie szafy z drzwiami przesuwnymi, na których umieszczono lustro.

Polecamy także nasze pozostałe wpisy:

About